Laserowe usuwanie tatuażu

Laserowe usuwanie tatuażu i blizn - podczas pracy

Na czym polega usuwanie tatuażu?

Decyzja o zrobieniu tatuażu często podyktowana jest impulsem, aktualnymi wydarzeniami w życiu. Zdarza się, że po latach nie wydają się one już tak istotne, a wręcz chcielibyśmy wymazać je z pamięci oraz z własnego ciała. Wzór może być również nieudany lub po prostu znudzić się jego właścicielowi. W takich przypadkach z pomocą spieszą najnowsze metody usuwania tatuażu. Czy laserowe usuwanie tatuażu jest bolesne? Sam zabieg może powodować lekkie pieczenie naskórka. Aby zapobiec jego przegrzaniu stosuje się różne sposoby na ochłodzenie skóry: zimny żel, końcówkę zabiegową z funkcją chłodzenia, czy też strumień zimnego powietrza.

Jak przeprowadzany jest zabieg?

Przed zakwalifikowaniem do zabiegu laserowego usuwania tautażu w Beauty Studio przeprowadzamy konsultacje wraz z próbą laserową. Do całkowitego pozbycia się tatuażu nie wystarczy jedna sesja. Ich ilość uzależniona jest od koloru, ilości występujących barwników, ich gęstości, głębokości, wielkości tatuażu oraz reakcji skóry na laser.

Terapia laserem Q-Switch – schemat

Pełną kurację, czyli od 3 do 8 zabiegów przeprowadza się w odstępach 4-8 tygodniowych. Ich częstotliwość i ilość zależy od lokalizacji tatuażu, koloru i nasycenia. Duża powierzchnia jego występowania wymaga usuwania ich etapowo. W przypadku nieprofesjonalnych tatuaży lub usuwanych wcześniej innymi metodami, czas terapii wydłuża się.
 

Przed zabiegiem

Zanim zdecydujemy się dokonać zabiegu laserowego usuwania tatuażu, należy przeprowadzić odpowiednie badania. Chodzi o ustalenie, czy pod tatuażem nie pojawiły się pewne zmiany, które mogłyby sygnalizować pojawienie się stanów jakiś chorób. Istotne jest również rozpoznanie pod kątem występowania znamion. Laser nie może być bowiem używany w stosunku do nich. Jeżeli takie występują, powinny być usunięte przed przystąpieniem do wywabiania pigmentu. Jeżeli obserwacja nie wykazuje przeciwwskazań, możliwe jest laserowe usuwanie tatuażu.
 

Jak działa laser?

Laser, którego celem jest profesjonalne usuwanie tatuażu, powinien odznaczać się dużą mocą, ale zarazem bardzo krótkimi impulsami liczącymi maksymalnie kilka nanosekund. Podczas zabiegu, wykorzystywana jest praca lasera, ale także naturalnych właściwości oczyszczających organizm. Dużą rolę odgrywają komórki żerne, zwane makrofagami, które mają działanie cytotoksyczne. Wiązka energii świetlnej, jaką emituje laser, przedziera się przez naskórek niszcząc jego strukturę i dociera do pigmentu. Światło działa niszcząco na tusz. Barwnik zostaje rozbity na bardzo drobne cząsteczki, co powoduje proces aktywacji wspomnianych makrofagów, które docierają na miejsce i pochłaniają owe malutkie części tuszu. W ten sposób barwnik jest usuwany.
 

Po zabiegu

Zabieg laserowego usuwanie tatuażu dokonuje zniszczeń w zakresie powierzchni skóry. Naskórek zostaje niemal całkowicie uszkodzony ze względu na działanie energii wytwarzanej przez laser. Po zabiegu należy zachować odpowiednią higienę i zabezpieczać ranę. Postępowanie jest podobne do tego, jakie wymagane jest po zrobieniu tatuażu. Ranę należy nawilżać i uważać, by nie wystawiać jej na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych.  
 

W naszej ofercie znajdą Państwo także:


laserowe usuwanie tatuażu łódź - zapraszamy

Brwi
600zł
Kreska górna
600zł
Zagęszczenie linii rzęs
300zł
Kreska dolna
300zł
Kontur ust
400zł
Kontur ust z wypełnieniem
600zł
Skin Needling Łódź
Likwidacja zmarszczek
100-200zł
Likwidacja rozstępów
od 100zł
Likwidacja blizn
od 100zł
Usuwanie tatuażu Łódź
1 strefa np. Brwi
100zł
Tatuaż 5/5cm
100zł
Tatuaż 10/10cm
200zł
Skin Needling Łódź
Twarz
250zł
Plecy
400zł
Skin Needling Łódź

Peeling Medyczny Sesderma

Ferulac Peel to najnowszej generacji odmładzający peeling chemiczny wykorzystujący nanotechnologię Lipoceutical oraz technologię liposomów. Peeling jest idealny w terapii przeciwstarzeniowej i niwelującej przebarwienia posłoneczne.

FERULAC CLASSIC
(zabieg całoroczny/bankietowy, odświeżający, na przebarwienia)
300zł
FERULAC PLUS + RETINOL
(zabieg złuszczający, odbudowujący, leczy problemy skórne np. trądzik)
350zł
RETINOL 1%
( złuszczenie naskórka)
100zł
Beauty Studio - Inez Leska
ul. Zgierska 211
90-001 Łódź
                    tel: 531 271 944
bsinezleska@gmail.com

MAKIJAŻ PERMANENTY/ZABIEGI LASEROWE tel. 531 271 944
 
KOSMETYKA tel.507 122 787
 
FRYZJERSTWO tel.668 310 144
 
Godziny otwarcia:

pn-pt: 10:00 - 19:00
sob: 9.00 - 14.00

Wiadomość została wysłana
Wszelkie prawa zastrzeżone / All right reserved
Beauty Studio - Inez Leska, ul. Zgierska 211, 90-001 Łódź                            
Stronę wykonał emest - strony internetowe / wizualizacje